Tennessee

Amerykańskie Tablice Rejestracyjne

W południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych położony jest stan Tennessee. Powierzchnia stanu to. 109.2 tys. km2. Liczba ludności to 6 495 978 co przekłada się na gęstość zaludnienia na poziomie 60 osób na kilometr kwadratowy według ostatnich badań z 2013 roku.

Stan ten wyróżnia się pięknymi okolicami, bogatą historią a przede wszystkim muzyką. Tennessee to miejsce narodzin rock’n’n rolla, bluesa i muzyki country czarującej pięknymi melodiami. Król Presley odszedł dawno temu, ale w Memphis największym mieście i miejscu narodzin bluesa, jego legenda jest wciąż żywa. W Nashville, uważaną natomiast za stolicę muzyki country stoi kopia greckiego Partenonu, a na krańcu stanu rozciągają się dzikie Smoky Mountains (Zadymione Góry), nazwane tak od spowijającej jej bardzo często mgły, która przypomina dym.

Nazwa Teennesse pochodzi najprawdopodobniej od słowa „Tanasi” którym Indianie z plemienia Cherokee ochrzcili wioskę nad rzeką Little Tenessee River. Inne często używane określenie to „Stan Ochotników”, w dowód uznania zasług pochodzących stad żołnierzy w wojnach na przełomie XVIII i XIX wieku.

Podstawowe tablice rejestracyjne – (under construction)

Zdjęcie w nagłówku by JacknstockOwn work, CC BY-SA 4.0, Link