Minnesota

Amerykańskie Tablice Rejestracyjne - Minnesota

Stan znajdujący się w środkowo – zachodniej części USA. Zajmuje obszar 225 365 km2 co lokuje go na 12 miejscu pod względem wielkości w całej Unii. Liczba mieszkańców zamieszkujących te tereny to około pięć milionów dwieście tysięcy mieszkańców. Minnesota znana jest jako „Kraina 10 000 jezior” lub „Stan gwiazdy północnej”. Blisko 60% populacji tego stanu, skupiona jest w metropolii Minneapolis – Saint Paul, które nazywane są bliźniaczymi miastami. Tutaj też znajduje się stanowe centrum polityki, biznesu, transportu, przemysłu oraz międzynarodowej artystycznej społeczności. Pozostała część lokalnego społeczeństwa, mieszka w małym miasteczkach, czy też wioskach. Stolicą Minnesoty jest St. Paul z łączna liczbą ludności na poziomie 275 tysięcy mieszkańców.

Nazwa Minnesota odnosi się do słowa mnisota, które w języku Indian Dakota znaczyło „Woda, w której przegląda się niebo”. Rdzenni mieszkańcy demonstrowali tą nazwę pierwszym przybywającym tu białym osadnikom, poprzez rytualne wlewanie wody do mleka i wołając przy tym słowa mnisota.

Minnesota zaliczana jest do najzdrowszych stanów w USA do życia. Z historycznych pozostałości Minnesoty warto zaznaczyć fakt, iż w tym stanie USA mieszka największa populacja emigrantów z Niemiec i Skandynawii.

Podstawowe tablice rejestracyjne – (under construction)

Zdjęcie w nagłówku – By R27182818 at the English language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Link