Amerykańskie fury Kubusia

Amerykańskie Tablice RejestracyjneCHECKER MARATHON

 

Checker Marathon to samochód produkowany przez Checker Motors Corporation z Kalamazoo, Michigan, w latach 1961–1982. Był sprzedawany jako samochód osobowy oraz jako taksówka. Maratony były produkowane zarówno w czterodrzwiowych sedanach, jak i czterodrzwiowych kombi oraz w rzadkim ośmiodrzwiowym, dwunastomiejscowym samochodzie – „Aerobus”.

 

Amerykańskie Tablice Rejestracyjne

Amerykańskie Tablice RejestracyjneCHEVROLET NOMAD

 

Chevrolet Nomad to pełnowymiarowy samochód osobowy produkowany przez amerykańską firmę Chevrolet w latach 1955-1961 i 1968-1972. Dostępny jako 3- i 5-drzwiowe kombi. Do napędu używano silników R6 i V8. Moc przenoszona była na oś tylną poprzez automatyczną bądź manualną skrzynię biegów.

Amerykańskie Tablice RejestracyjneCHRYSLER AIRFLOW

 

Chrysler Airflow to model samochodu osobowego produkowanego przez firmę Chrysler w latach 1934-1937. Był to pierwszy samochód, który zaprojektowano zgodnie z nową tendencją w USA (Streamline Moderne), z użyciem linii zaokrąglonych i płynnych, z zabudowanymi światłami i błotnikami (tak, by w połączeniu z maską tworzyły wspólną bryłę). Innowacyjne podejście okazało się zbyt nowatorskie jak na gusta nabywców w latach 30.; model Airflow nie odniósł sukcesu komercyjnego (wyprodukowano 29 878 egzemplarzy).

Amerykańskie Tablice RejestracyjneFORD CROWN VICTORIA 1955

 

Ford Crown Victoria z 1955 roku to samochód wyprodukowany przez firmę Ford. Wprowadzony w 1955 roku m.in. zawierał panoramiczne szyby przednie. W tym samochodzie po raz pierwszy zastosowano pasy bezpieczeństwa . Nowością był również pierwszy fabrycznie zainstalowany klimatyzator. Fordy z 1955 roku były sprzedawane pod odrębnymi nazwami dla każdego z trzech poziomów wyposażenia: Ford Mainline, Ford Customline i Ford Fairlane.

Amerykańskie Tablice RejestracyjneFORD CROWN VICTORIA 1992

 

W 1992 roku Ford zrezygnował z modelu LTD na którym bazowała Crown Victoria. Kompletnie przestylizowano Crown Victorię, uczyniono ją bardziej okrągłą. Dodano także zupełnie nowy 4,6-litrowy silnik V8 Modular. W 1995 roku modernizacji doczekały się tylne reflektory, przedni grill i deska rozdzielcza, a miejsce numeru rejestracyjnego z tyłu przeniesiono ze zderzaka na klapę bagażnika.

Amerykańskie Tablice RejestracyjneFORD FAIRLANE

 

Samochód osobowy produkowany przez amerykańską firmę Ford Motor Company w latach 1955-1971. Dostępny jako: 2-drzwiowe coupé, 2-drzwiowy kabriolet, 2- i 4-drzwiowy sedan oraz 2- i 4-drzwiowe kombi. Do napędu używano silników R6 i V8. Moc przenoszona była na oś tylną poprzez automatyczną lub manualną skrzynię biegów. Samochód został zastąpiony przez model Torino.

Amerykańskie Tablice RejestracyjneMERCURY COUGAR

 

Seria samochodów osobowych produkowanych pod marką Mercury w latach 1967-2002. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli Mercury, pojazdy były bliźniaczymi wersjami samochodów Forda; początkowo był to Mustang, później Thunderbird, a ostatecznie Contour.